Již 9. května začnou dodavatelé společnosti Ahold Czech Republic navážet zboží do zbrusu nového [...]
V posledních letech zažívá segment čerpacích stanic a celý petrolejářský průmysl poměrně turbulentní vývoj. Musí se přizpůsobovat nečekaným a zcela novým situacím, které přinesly pandemie a následně válka na Ukrajině. Nejistota provází i pohled do budoucnosti. V rámci chystané evropské legislativy visí otazník nad spalovacími motory, a tedy i nad samotnou budoucností čerpacích stanic. O tom, jak v tomto prostředí stabilně fungovat a necítit se jako na horské dráze, se bude hovořit na 11. ročníku kongresu Čerpačka pro provozovatele čerpacích stanic a jejich dodavatele, který proběhne 19. dubna 2023 v Praze.
Pandemie přinesla opatření omezující mobilitu i fungování shopů. Trh nedočkavě vyhlížel návrat k „normálu“. Místo toho se probudil do válečného konfliktu na Ukrajině, který má bezprecedentní vliv na zásobování pohonnými hmotami, jejich ceny i náklady na provoz benzinek. Na pozadí těchto témat ale stále probíhá také příprava nové legislativy, která bude trh do budoucna formovat. Seznamte se s problémy, které tento segment retailu řeší, a získejte nové obchodní kontakty. Přijďte si pro inspiraci a zkušenosti kolegů z oboru i predikce budoucího vývoje, tentokrát pod heslem: Aby váš byznys nebyl jako na horské dráze. Kongres, který se uskuteční 19. dubna v Aquapalace Hotelu Prague, zahájí ministr dopravy Martin Kupka.
Už se stalo tradicí, že kongres otevírají inspirativní osobnosti z jiných oborů, než je samotná oblast provozu čerpacích stanic. Ani tentokrát to nebude jinak. Předtím, než se ponoříme do byznysových témat, vystoupí uznávaný klinický psycholog a profesor lékařské psychologie Radek Ptáček. Poradí, kde dobíjet energii, jak zvládat stres a žít spokojený život.
Kam dále zamíří křehký trh s cenami pohonných hmot?
Faktory ovlivňující cenu ropy a predikce budoucího vývoje cen pohonných hmot nastíní Boris Tomčiak, analytik a zakladatel Finlord. Zaměří se na překvapivý vývoj ceny benzinu vůči naftě i na to, co bude znamenat ukončení výjimky na dovoz ropných produktů z ruské ropy do ČR na konci roku. Krátkým pohledem na vývoj cen pohonných hmot od začátku energetické krize na něj naváže Ivan Indráček, předseda představenstva SČS – Unie nezávislých petrolejářů.
Evropské požadavky na auta a pohonné hmoty: kam jsme se posunuli?
Jaký je současný stav evropských požadavků na auta a pohonné hmoty? Dočkáme se nové generace spalovacích motorů? Jsou syntetická paliva chimérou, nebo představují slibnou budoucnost? A bude povinná dobíječka na každé čerpací stanici? Odpovědi na tyto a další otázky spojené s klimatickým balíčkem Fit for 55 a jeho dopady na český trh budou hledat spolu s Ivanem Indráčkem Jan Bezděkovský, pověřenec ministra dopravy pro čistou mobilitu, a Jiří Hájek, ředitel a předseda představenstva ORLEN UniCRE.
Příběhy úspěšných čerpaček ve videoreportážích
Chybět nebudou oblíbené videoreportáže s příběhy konkrétních čerpaček. Zdánlivě nečekané spojení petrolejářského byznysu a farmaření stojí za úspěchem čerpací stanice Eurobit v Hradci Králové se stylovou americkou restaurací EB Diners. Šafránka Rudná je zase proslulá svým obchůdkem, ve kterém vsadila na domácí dobroty a regionální produkty.
Vyplatí se sázka na gastro provoz?
Panelová diskuse bude věnována gastro nabídce na čerpací stanici. Jak řešit sortiment občerstvení a jak na to i na malé benzince? Jakou inspiraci lze hledat v restauracích či supermarketech? Jak zájem zákazníků o jídlo na čerpačce ovlivnila pandemie a současná ekonomická situace? Debatovat budou Stanislav Zukal, specialista pro gastronomii Orlen Benzina, Jan Semotán, head of retail MOL Česká republika, nebo Petr Bumbala, director of customer experience Czech Republic Unox Distribution.
Registrace na kongres probíhá na www.kongrescerpacka.cz/registrace
Potřebujete poradit s EDI řešením pro vaši firmu?